Artur Zawadowski

Radca prawny, Wspólnik

W LSW

Dołączył do LSW w 2017 roku. Przed LSW, przez kilkanaście lat był partnerem w międzynarodowej kancelarii prawnej odpowiedzialnym za departamenty bankowości, finansów oraz restrukturyzacji. Doradzał spółkom giełdowym i funduszom inwestycyjnym w kwestiach transakcyjnych i regulacyjnych.

W LSW zajmuje się finansowaniami i restrukturyzacją, ponadto doradza w transakcjach M&A, w prawie korporacyjnym i regulacjach dotyczących spółek giełdowych.

W 2018 roku w rankingu Chambers & Partners znalazł się na drugim miejscu (Tier2) w rankingu prawników restrukturyzacyjnych w Polsce. Ranking IFLR1000 napisał o nim „highly regarded”, umieszczając w gronie 146 wyróżniających się specjalistów we wszystkich dziedzinach prawa działających w Polsce.

Przed LSW

Był doradcą największych podmiotów działających na rynku polskim i międzynarodowym w takich obszarach, jak bankowość, finanse, media, telekomunikacja, farmaceutyki, ubezpieczenia, przemysł budowlany, chemiczny, wydobywczy i ciężki oraz nieruchomości.  Doradzając swoim klientom, przeprowadził wiele znaczących i prestiżowych transakcji w każdym obszarze swoich zainteresowań.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Angielskiego przy UW, a także studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Utrechcie. Ukończył Harvard Law School na Uniwersytecie Harvarda, gdzie otrzymał tytuł LL.M (Master of Laws). Od 1998 roku posiada tytuł radcy prawnego. W roku 2003 roku uzyskał uprawnienia adwokata (Attorney and Counselor at Law) w stanie Nowy Jork. W 2018 r. ukończył Advanced Management Program na IESE Bussines School w Barcelonie i Warszawie.

Wykładał prawo spółek, upadłość i restrukturyzację oraz prawo papierów wartościowych na programie MBA w Szkole Biznesu przy Politechnice Warszawskiej.  Był doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadził zajęcia z prawa spółek i prawa handlowego.

O Arturze

Rozległą wiedzą prawniczą od lat dzieli się także „po godzinach”, za co otrzymał tytuł Prawnika Roku Pro Bono przyznany przez „Dziennik Gazetę Prawną” w 2006 roku. W wolnym czasie biega na długie dystanse, a w przerwach od bicia czasowych rekordów słucha muzyki poważnej i rozrywkowej.

06.11.2018, LSW IP BLOG

Kredyty dla branży kreatywnej – nowy instrument gwarancyjny

http://lswipblog.pl/pl/2018/11/kredyty-dla-branzy-kreatywnej/

05.10.2018, LSW IP BLOG

Między kosztem a przychodem. Co zrobić, by nie popłynąć finansowo na organizacji eventu?

http://lswipblog.pl/pl/2018/10/miedzy-kosztem-a-przychodem-zrobic-by-poplynac-finansowo-organizacji-eventu/

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved