Beata Pawlas

Radca Prawny

W LSW

Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i handlowym oraz własności intelektualnej. Kompleksowo obsługuje spółki prawa handlowego, z uwzględnieniem zawierania umów handlowych i doradztwa prawnego w sprawach korporacyjnych. Przygotowuje opinie prawne, uczestniczy w negocjacjach biznesowych i prowadzi spory sądowe. Ma doświadczenie w zakresie prawa upadłościowego i naprawczego, w kręgu jej zainteresowań pozostaje też prawo cywilne, szczególnie prawo zobowiązań. Zajmuje się również zagadnieniami związanymi z prawem autorskim, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji i własnością przemysłową, w tym w szczególności dla branży filmowej, reklamowej, IT i e-commerce.

Przed LSW

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2011 roku została wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

O Beacie

Zauroczona prawie wszystkim, co włoskie, systematycznie odwiedza ten kraj. Krótsze wolne chwile od niedawna stara się spędzać w siodle. Dawniej przewędrowała wiele górskich szlaków. Zaciekawiona antyczną sztuką i kulturą. Pochłania książki o sztuce i historii, ale też... skandynawskie kryminały.

13.01.2017, LSW IP BLOG

Zatrzymywanie i przechowywanie danych telekomunikacyjnych pod specjalnym nadzorem

http://lswipblog.pl/pl/2017/01/zatrzymywanie-przechowywanie-danych-telekomunikacyjnych-specjalnym-nadzorem/

16.02.2016, LSW IP BLOG

(we współpracy z Maciejem Kubiakiem)

Tatuaż w objęciach prawa autorskiego ? czyli o tym jak nie skończyć z tatuażem z filmu lub gry w sądzie

http://lswipblog.pl/pl/2016/02/tatuaz-w-objeciach-prawa-autorskiego/

05.03.2015, LSW IP BLOG

Wyrok TK: czyli czy łatwo zostać przestępcą?

http://lswipblog.pl/pl/2015/03/wyrok-tk-czyli-czy-latwo-zostac-przestepca/

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved