W uzasadnieniu wyróżnień przyznanych LSW i wspólnikom odpowiadającym za obszar IP (własność intelektualna) i TMT (Technologie, Media, Telekomunikacja) autorzy rankingu wskazali, że klienci doceniają pragmatyzm zespołu opisując go jako „niezwykle komunikatywny, nastawiony na praktyczne rozwiązywanie prawnych problemów”. Wśród najważniejszych klientów obsługiwanych przez LSW w obszarze własności intelektualnej znaleźli się Studio Rewers, Rochstar, Ogilvy Group, Lidl, Mindshare. 

Wybitni eksperci

W rankingu indywidualnym zostali wyróżnieni Maciej Ślusarek oraz Maciej Kubiak jako czołowi eksperci w dziedzinie prawa własności intelektualnej oraz TMT.

Maciej Ślusarek specjalizuje się m.in. w ochronie renomy. Jako jeden z pierwszych w Polsce reprezentował klientów w sprawach o ochronę wizerunku, wiele orzeczeń miało charakter precedensowy. Współpracuje z klientami z branż kreatywnych, w tym produkcji filmowej i reklamy.

Maciej Kubiak ma szczególne doświadczenie w zakresie praw autorskich związanych z mediami, filmem i nowymi technologiami. Reprezentuje klientów w złożonych sporach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej oraz w sprawach gospodarczych.

Szczegółowe uzasadnienia autorów rankingu można przeczytać tutaj.

Chambers Europe - Europe's Leading Lawyers for Business – to jeden z dwóch (obok LEGAL 500) najbardziej prestiżowych rankingów firm prawniczych publikowany od 1990 roku przez wydawnictwo Chambers & Partners.