E-commerce

Rynek wymaga dziś od przedsiębiorców w niemal wszystkich sektorach gospodarki innowacyjności oraz poszerzania kanałów dotarcia do klienta. Coraz bardziej popularny staje się handel elektroniczny, czyli biznes prowadzony w Internecie oraz przy użyciu nowych technologii. Zespół LSW doradza klientom na każdym etapie działalności e-commerce, począwszy od wyboru najkorzystniejszego modelu prawno-biznesowego, poprzez przygotowanie niezbędnej dokumentacji związanej z domenami internetowymi i znakami towarowymi, opracowanie regulaminów oraz modelu przetwarzania danych osobowych, na wsparciu w zakresie promocji i reklamy kończąc. W szczególności wspieramy klientów w zakresie tworzenia regulaminów oraz polityk prywatności sklepów online i aplikacji mobilnych, jak też warunków promocji i konkursów konsumenckich, gier losowych, programów lojalnościowych dla konsumentów oraz komunikacji marketingowej skierowanej do tej grupy. Wśród klientów LSW znajdują się zarówno przedsiębiorcy planujący poszerzenie działalności o e-commerce, jak i prowadzący już działalność handlową w Internecie, w tym m.in.:

  • Sklepy internetowe z branży kosmetycznej
  • Sklepy internetowe z branży spożywczej
  • Sklepy internetowe z branży dóbr luksusowych
  • Sklepy internetowe z branży AGD
  • Sklepy internetowe z branży odzieżowej
  • Portale aukcyjne
  • Podmioty udostępniające aplikacje mobilne
Maciej Kubiak Adwokat, Wspólnik Własność intelektualna
Marcin Melzacki Adwokat, Wspólnik Rozwiązywanie sporów
Maciej Dudek Radca prawny Własność intelektualna
Marcin Grzelecki Radca prawny, Doradca podatkowy Podatki
Katarzyna Lejman Adwokat Własność intelektualna
Bartosz Mysiak Radca prawny Własność intelektualna
Piotr Nikołajuk Adwokat Własność intelektualna
Paulina Rudowicz-Jastrzębska Radca prawny Prawo korporacyjne
Marta Żemajtis Radca prawny Własność intelektualna

Sklep z muzyką cyfrową

Prawnicy LSW przygotowali kompleksowe ramy prawne dla funkcjonowania sklepu internetowego zajmującego się dystrybucją cyfrowej muzyki.

Sieć B2B

Zespół LSW przygotował umowę wdrożeniową na system informatyczny sterujący platformą sprzedażową oraz całościową dokumentacją niezbędną do funkcjonowania platformy dla jednej z największych sieci B2B w Polsce.

Portal społecznościowy

LSW zapewnia kompleksowe doradztwo prawne dla jednego z większych polskich portali społecznościowych. Do zadań prawników LSW należało stworzenie regulaminów i wszystkich regulacji związanych z korzystaniem z portalu, opracowanie zasad przetwarzania danych osobowych oraz umów z twórcami.

Platformy sprzedaży B2B online

Prawnicy z naszej kancelarii doradzali szeregu podmiotom z branży FMCG przy tworzeniu dokumentacji prawnej dla sklepów internetowych sprzedających do konsumentów (B2C). Tworzyliśmy całą dokumentacją prawną dotyczącą działalności takiego sklepu online (taką jak: regulamin działania sklepu, polityka prywatności, cookies, zawiadomienia do konsumentów). W tym, doradzaliśmy na okoliczność zgodności wewnętrznych procedur sprzedaży sklepów internetowych oraz komunikatów do konsumentów na podstawie nowych regulacji konsumenckich.

Sprzedaż online w sektorze FMCG

Prawnicy z naszej kancelarii doradzali szeregu podmiotom z branży FMCG przy tworzeniu dokumentacji prawnej dla sklepów internetowych sprzedających do konsumentów (B2C). Tworzyliśmy całą dokumentacją prawną dotyczącą działalności takiego sklepu online (taką jak: regulamin działania sklepu, polityka prywatności, cookies, zawiadomienia do konsumentów). W tym, doradzaliśmy na okoliczność zgodności wewnętrznych procedur sprzedaży sklepów internetowych oraz komunikatów do konsumentów na podstawie regulacji konsumenckich.

Regulaminy promocji konsumenckich, konkursów i programów lojalnościowych dla sieci drogerii

Prawnicy LSW wspierali wchodząca na rynek polski sieć drogerii w zakresie przygotowania regulaminów promocji i konkursów konsumenckich oraz programów lojalnościowych, a także konsultacji komunikatów reklamowych skierowanych do konsumentów.  

Przygotowanie regulaminów promocji i konkursów konsumenckich dla producenta sprzętu AGD 

W ramach bieżącej obsługi prawnej nasi prawnicy doradzali wiodącemu producentowi sprzętu AGD w zakresie przygotowania regulaminów promocji i konkursów konsumenckich, a także konsultacji komunikatów reklamowych skierowanych do konsumentów. 

Działania marketingowe producenta oprogramowania komputerowego

Prawnicy kancelarii doradzali producentowi oprogramowania komputerowego, będącego liderem w swojej branży, w kwestiach dotyczących zgodności z prawem antymonopolowym oraz przepisami konsumenckimi jego działań marketingowych online i offline, w tym komunikatów do konsumentów.

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji – reklama porównawcza 

Prawnicy LSW opiniowali reklamy porównawcze dla producenta z branży FMCG, a także reprezentowali go w sporach dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji związanych z reklamą wprowadzającą w błąd oraz reklamą porównawczą. 

Specjalizacje

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved