Zapraszamy na IP Blog

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o własności intelektualnej. Zapraszamy do lektury najnowszych IP newsów!

Więcej

Podatkowe zmiany 2019. Na plus czy na minus?

Zmiany w podatkach od stycznia 2019 r. w komentarzu Michała Krysika, doradcy podatkowego

Więcej

Co z użytkowaniem wieczystym w 2019 roku?

pisze dr Marcin Włodarski

Więcej

LSW rekomendowane przez Legal 500 2019

LSW rekomendowane przez Legal 500 w obszarze własności intelektualnej, rozwiązywania sporów, TMT oraz restrukturyzacji i upadłości. Aż sześciu prawników otrzymało rekomendacje indywidualne. Maciej Ślusarek z elitarnym tytułem „Leading Lawyer” w kategorii własności intelektualnej.

Więcej

Jesteśmy dumni z wyróżnienia Chambers Europe 2019

LSW rekomendowana w rankingu Chambers Europe 2019 w kategoriach Intellectual Property oraz TMT. Rekomendacje indywidualne otrzymali: Maciej Kubiak, Maciej Ślusarek oraz Artur Zawadowski.

Więcej

Równość czy dyskryminacja w sporcie?

Bogusław Leśnodorski i dr Marcin Ungier o decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu ws. Caster Semenya

Więcej

ALERT LSW: Zmiany w Kodeksie pracy - prezydent podpisał ustawę

3 czerwca 2019 r. prezydent podpisał ustawę nowelizującą Kodeks pracy. Ustawa wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. Anna Stykowska-Sikora przedstawia najważniejsze zmiany.

Więcej

Maciej Kubiak – współautorem Komentarza do Prawa Autorskiego

Miło nam poinformować, że adw. Maciej Kubiak, Wspólnik współkierujący praktyką IP i TMT, jest współautorem Komentarza do Prawa Autorskiego, który właśnie trafił do księgarń. To drugi już, po Komentarzu do Prawa Własności Przemysłowej (C.H. Beck, 2016), komentarz w dorobku naukowym mec. Kubiaka.

Więcej

Alert prawny | Dane osobowe a prawo pracy - cz. II

„Ustawa wdrażająca RODO” zmieniła szereg ustaw, w tym między innymi kodeks pracy. Przepisy RODO mają wpływ na funkcjonowanie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Analizują tę kwestię Joanna Kieszek i Katarzyna Michalik.

Więcej

Prawo karne gospodarcze

Dzięki wieloletniej praktyce w prowadzeniu sporów sądowych oraz szerokiej wiedzy na temat procesów biznesowych zapewniamy doradztwo i reprezentujemy Klientów w sprawach związanych z przestępstwami gospodarczymi.
Połączone zespoły specjalistów zajmują się w szczególności sprawami z zakresu szeroko pojętego działania na szkodę podmiotów gospodarczych, a także odpowiedzialności karnej członków organów spółek. Bieżące doradztwo doświadczonych ekspertów LSW pozwala na uniknięcie ryzyka podejrzeń i zarzutów w trudnych i złożonych sprawach związanych z przestępstwami gospodarczymi.

  • Doradzamy jak uniknąć problemów i pomagamy, gdy już zaistnieją
  • Reprezentujemy Klientów zarówno jako obrońcy podejrzanych i oskarżonych jak i jako pełnomocnicy pokrzywdzonych

Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa

Prawnicy LSW uczestniczyli w postępowaniach karnych i cywilnych przeciwko byłemu członkowi zarządu dużej spółki prawa handlowego. Osoba ta, wykorzystując tajemnicę przedsiębiorstwa, otworzyła nowy podmiot i przejęła większość pracowników spółki, a także podjęła próby przejęcia jej kontrahentów. Sprawa jest niezmiernie ciekawa z uwagi na złożoność stanu faktycznego i prawnego, a także fakt, że podobne sprawy są niezwykle trudne dowodowo.

Rozpowszechnianie dzieł muzycznych przez wydawcę prasy

LSW broniła prezesa spółki giełdowej wydającej prasę w procesie o rozpowszechnianie utworu słowno-muzycznego w postaci insertu do gazety. Proces zakończył się uniewinnieniem oskarżonego.

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved