Artur Zawadowski

Radca prawny

W LSW

Specjalizuje się w sprawach finansowań i zabezpieczeń, sprawach restrukturyzacji, upadłości, doradztwie transakcyjnym w sprawach handlowych oraz inwestycjach prywatnych i giełdowych. Przez ostatnie lata koordynował dziesiątki transakcji, m.in. fuzji i przejęć dla największych podmiotów na rynku. Ma znaczące doświadczenie w prowadzeniu transakcji dla kluczowych graczy w branżach tj. bankowość, finanse, media, telekomunikacja, farmaceutyki, ubezpieczenia, przemysł budowlany, chemiczny, wydobywczy i ciężki oraz nieruchomości. Biegle porusza się w prawie polskim, unijnym i amerykańskim.

Przed LSW

Przez kilkanaście lat był partnerem w międzynarodowej kancelarii prawnej odpowiedzialnym za departamenty bankowości, finansów oraz restrukturyzacji. Wykładał także prawo spółek, restrukturyzacji oraz regulacje rynku papierów wartościowych w programie MBA w Szkole Biznesu przy Politechnice Warszawskiej.  Był doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, na którym uczył prawa spółek i prawa handlowego.

Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, Centrum Prawa Angielskiego przy UW, Uniwersytetu w Utrechcie oraz Harvard Law School na Uniwersytecie Harvarda. Od 1998 roku ma tytuł radcy prawnego w Polsce, zaś od 2003 roku - uprawnienia adwokata amerykańskiego (attorney and counselor at law).

IFLR1000 w rankingu prawników w Polsce napisał o nim „highly regarded" umieszczając w gronie 146. wyróżniających się specjalistów we wszystkich dziedzinach prawa. W 2017 roku w rankingu Chambers & Partners znalazł się na drugim miejscu (Tier2) w ranking prawników restrukturyzacyjnych w Polsce a jego zespół na miejscu pierwszym (Tier1).   

O Arturze

Rozległą wiedzą prawniczą od lat dzieli się także „po godzinach”, za co otrzymał tytuł Prawnika Roku Pro Bono przyznany przez Dziennik Gazetę Prawną w 2006 roku. W wolnym czasie biega na długie dystanse, a w przerwach od bicia czasowych rekordów słucha muzyki poważnej i rozrywkowej.

Copyright © 2012-2017 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved