Marta Galińska

Radca prawny

W LSW

Zajmuje się prawem własności intelektualnej (IP), ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego, w tym prawa mediów, prawa filmowego, prasowego, i nowych technologii, a także prawa konkurencji.

Reprezentuje klientów w sporach sądowych, związanych z ochroną własności intelektualnej oraz w sprawach gospodarczych i cywilnych, w tym w szczególności w sporach z zakresu prawa autorskiego, prawa prasowego, nieuczciwej konkurencji oraz ochrony dóbr osobistych.

Realizuje projekty obsługi prawnej produkcji filmowo-telewizyjnych, w tym wysokobudżetowych koprodukcji międzynarodowych. Dla swoich klientów przygotowuje i negocjuje umowy. Doradza podmiotom związanym z branżą filmową, wydawnictwom oraz domom mediowym.

Doświadczenie zdobywa również jako radca prawny w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Jest też członkiem European Law Institute, którego celem jest inicjowanie, prowadzenie badań, formułowanie zaleceń oraz dostarczanie praktycznych wskazówek w zakresie rozwoju prawa europejskiego.

 

Przed LSW

Absolwentka Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, z dyplomem studiów podyplomowych Prawo Mediów i Własności Intelektualnej. Były pracownik Katedry Postępowania Cywilnego w Akademii Leona Koźmińskiego. Przez wiele lat angażująca się w projekty pro publico bono jako opiekun sekcji cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej w Akademii Leona Koźmińskiego.
Doświadczenie zdobywała także w jednej z renomowanych warszawskich kancelarii prawnych w Warszawie.

Wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

 

O Marcie

Marta łączy swoją pasję do kina i prawa, co realizuje w trakcie pracy przy kinematografii. W wolnym czasie ogląda niezliczoną liczbę filmów, kompletuje swoją DVDtekę, czyta kryminały oraz podróżuje. Ma też słabość do gier komputerowych.

6.04.2017 r., THINK MICE

Jak wykorzystywać drony podczas eventów nie łamiąc przepisów?

http://www.thinkmice.pl/news/prawo/230-jak-wykorzystywac-drony-podczas-eventow-nie-lamiac-przepisow

8.07.2016 r., LSW IP BLOG

,,PISF nie przyznaje dofinansowania. Co dalej?"

28.01.2016 r., LSW IP BLOG

,,Co nowego w Programach Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na 2016 r."

09.10.2012 r., Edukacja prawnicza

,,Zbieg odpowiedzialności deliktowej i kontraktowej”

09.10.2009 r., Edukacja prawnicza

"Skarga na postępowanie niezgodne z zasadami etyki dziennikarskiej”

  • ,,Istotne zmiany w Programach Operacyjnych PISF 2016 oraz praktyczne wskazówki dotyczące kwestii podatkowo-finansowych w produkcji audiowizualnej”, organizator: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (Serock, 27-28 listopada 2015 r.)

Copyright © 2012-2017 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved