Prawo karne gospodarcze

Dzięki wieloletniej praktyce w prowadzeniu sporów sądowych oraz szerokiej wiedzy na temat procesów biznesowych zapewniamy doradztwo i reprezentujemy Klientów w sprawach związanych z przestępstwami gospodarczymi.
Połączone zespoły specjalistów zajmują się w szczególności sprawami z zakresu szeroko pojętego działania na szkodę podmiotów gospodarczych, a także odpowiedzialności karnej członków organów spółek. Bieżące doradztwo doświadczonych ekspertów LSW pozwala na uniknięcie ryzyka podejrzeń i zarzutów w trudnych i złożonych sprawach związanych z przestępstwami gospodarczymi.

  • Doradzamy jak uniknąć problemów i pomagamy, gdy już zaistnieją
  • Reprezentujemy Klientów zarówno jako obrońcy podejrzanych i oskarżonych jak i jako pełnomocnicy pokrzywdzonych

Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa

Prawnicy LSW uczestniczyli w postępowaniach karnych i cywilnych przeciwko byłemu członkowi zarządu dużej spółki prawa handlowego. Osoba ta, wykorzystując tajemnicę przedsiębiorstwa, otworzyła nowy podmiot i przejęła większość pracowników spółki, a także podjęła próby przejęcia jej kontrahentów. Sprawa jest niezmiernie ciekawa z uwagi na złożoność stanu faktycznego i prawnego, a także fakt, że podobne sprawy są niezwykle trudne dowodowo.

Rozpowszechnianie dzieł muzycznych przez wydawcę prasy

LSW broniła prezesa spółki giełdowej wydającej prasę w procesie o rozpowszechnianie utworu słowno-muzycznego w postaci insertu do gazety. Proces zakończył się uniewinnieniem oskarżonego.

Prawo

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved