Prawo konsumentów i E-commerce

  • Prowadzimy kompleksową obsługę przedsiębiorców prowadzących działalność biznesową w Internecie
  • Konsultujemy komunikację skierowaną do konsumentów, w tym oznakowanie produktów spożywczych
  • Przygotowujemy i konsultujemy regulaminy oraz polityki prywatności portali społecznościowych, sklepów online i aplikacji mobilnych pod względem ich zgodności ze zmianami legislacyjnymi oraz regulacjami konsumenckimi
  • Tworzymy całościową dokumentację niezbędną do świadczenia usług lub sprzedaży towarów w Internecie
  • Konsultujemy warunki promocji i konkursów konsumenckich, gier losowych, programów lojalnościowych dla konsumentów oraz komunikację marketingową, jak również wszelkie inne materiały reklamujące firmy internetowe i ich usługi
  • Pomagamy w stosowaniu przepisów dot. ochrony danych osobowych w Internecie
  • Wspieramy w zakresie stosowania prawa żywnościowego
  • Prowadzimy szkolenia z zakresu e-commerce oraz prawa ochrony konsumentów
  • Wśród klientów obsługiwanych przez LSW znajdują się zarówno przedsiębiorcy planujący poszerzenie działalności o e-commerce, jak i prowadzący już działalność handlową w Internecie, w tym m.in.: sklepy internetowe z branży kosmetycznej, spożywczej, dóbr luksusowych, AGD, odzieżowej oraz portale aukcyjne i podmioty udostępniające aplikacje mobilne

Sprzedaż online w sektorze FMCG

Prawnicy z naszego zespołu doradzali szeregowi podmiotów z branży FMCG przy tworzeniu dokumentacji prawnej dla sklepów internetowych sprzedających do konsumentów (B2C). Tworzyliśmy całą dokumentacją prawną dotyczącą działalności takiego sklepu online (taką jak: regulamin działania sklepu, polityka prywatności, cookies, zawiadomienia do konsumentów). Doradzaliśmy także w zakresie zgodności wewnętrznych procedur sprzedaży sklepów internetowych oraz komunikatów do konsumentów z regulacjami konsumenckimi.

Regulaminy dla sklepu internetowego, witryn internetowych i aplikacji mobilnych dla podmiotu z sektora AGD

W ramach bieżącej obsługi producenta z sektora AGD prawnicy LSW stworzyli regulamin sklepu internetowego, a także regulaminy witryn internetowych i polityki prywatności. Ponadto doradzali przy tworzeniu regulaminów dla aplikacji mobilnych instalowanych na urządzeniach indywidualnych użytkowników.

Działania marketingowe producenta z branży FMCG

Prawnicy kancelarii doradzali producentowi z branży FMCG w kwestiach dotyczących zgodności z prawem antymonopolowym oraz przepisami konsumenckimi jego działań marketingowych online i offline, w tym komunikatów do konsumentów oraz oznakowania produktów.

Działania marketingowe producenta oprogramowania komputerowego

Prawnicy kancelarii doradzali producentowi oprogramowania komputerowego, będącego liderem w swojej branży, w kwestiach dotyczących zgodności z prawem antymonopolowym oraz przepisami konsumenckimi jego działań marketingowych online i offline, w tym komunikatów do konsumentów.

Regulaminy promocji konsumenckich, konkursów i programów lojalnościowych dla sieci drogerii

Prawnicy LSW wspierali wchodząca na rynek polską sieć drogerii w zakresie przygotowania regulaminów promocji i konkursów konsumenckich oraz programów lojalnościowych, a także konsultacji komunikatów reklamowych skierowanych do konsumentów.

Internetowy sklep z muzyką

Dla fundacji na rzecz osób walczących z chorobami nowotworowymi prawnicy LSW przygotowali kompleksowe ramy prawne dla funkcjonowania sklepu internetowego zajmującego się dystrybucją plików muzycznych.

Prawo konsumenckie w sieci szkół językowych

Obsługa prawna ogólnopolskiej sieci szkół językowych, w szczególności przygotowanie umów z klientami, regulaminów świadczenia usług, analiza dokumentacji szkoły pod względem zgodności z prawem konsumenckim.

Nowe hasła reklamowe globalnej sieci sklepów spożywczych

Przygotowanie opinii prawnej dotyczącej nowych haseł reklamowych dla globalnego koncernu spożywczego pod kątem zgodności z przepisami konsumenckimi.

Spory z konsumentami przed Komisją Etyki Reklamy

Wsparcie klientów z branży spożywczej oraz bankowości w postępowaniach przed Komisją Etyki Reklamy, w związku z zarzutami konsumentów dotyczącymi reklam tych podmiotów.

Prawo

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved