Kancelaria LSW doradzała IS Dongseo Co. Ltd (ISD) przy transakcji przejęcia BTS Technology (BTS) za ok. 120 mln zł.

IS Dongseo Co. Ltd (ISD) jest notowaną na giełdzie w Korei Południowej spółką specjalizującą się w gospodarowaniu odpadami oraz budownictwie.

BTS Technology to firma zajmująca się recyklingiem akumulatorów do pojazdów elektrycznych, świadcząca również usługi recyklingu, zarządzania, składowania i transportu odpadów na obszarze Słowacji, Węgier i Polski. Posiada kontrolę nad połową europejskiego rynku w zakresie zbiórki zużytych akumulatorów.

W Polsce BTS Technology inwestuje w budowę zakładu do wstępnego przetwarzania zużytych akumulatorów. Po zakończeniu budowy będzie w stanie przetwarzać odpady pochodzące z około 50 000 pojazdów elektrycznych oraz około 100 000 sztuk akumulatorów rocznie. Zakład znajduje się w pobliżu fabryki baterii LG Energy Solution Ltd. we Wrocławiu, zaledwie pięć minut drogi od wjazdu na autostradę oraz w pobliżu granicy z Niemcami.

Ta inwestycja wesprze IS Dongseo w realizacji strategii rozwoju na rynku recyklingu baterii w Europie, która stanowi największy rynek pojazdów elektrycznych na świecie.

Zespół LSW pod przewodnictwem Aleksandry Polak (Partner) składał się z Edyty Niemyskiej (Partner), Katarzyny Michalik (Counsel) oraz Joanny Markowicz-Maciochy (Senior Associate).

Przy obsłudze transakcji LSW współpracowała z międzynarodową kancelarią Bryan Cave Leighton Paisner oraz południowokoreańską kancelarią LAB Partners.

LSW zmienia się dla swoich klientów. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.lsw.com.pl oraz profilu LinkedIn.