Serdecznie zapraszamy na spotkanie Polish pharma and biotech going to the US.

W 2022 r. Stany Zjednoczone odpowiadały za ok. 42% globalnych wydatków farmaceutycznych. Wierzymy, że wiele polskich spółek farmaceutycznych, biotechnologicznych i medycznych ma szansę wykorzystać ten trend, czy to poprzez ekspansję na rynek USA czy pozyskanie amerykańskiego inwestora. Oba te aspekty będziemy omawiać w towarzystwie czołowych amerykańskich prawników i ekspertów, którzy nie tylko doradzali największym spółkom z branży, ale także zasiadali w amerykańskich instytucjach regulujących i nadzorujących rynek. Po części głównej zapraszamy na degustację wina przygotowaną we współpracy z Wine Avenue.

Kiedy?

Poniedziałek, 13 listopada, godz. 16:00

Gdzie?

W biurze LSW przy ul. Szarej 10, Warszawa

 

Zarejestruj się tutaj.

Agenda

16:00

Droga do komercjalizacji w USA

  • Ramy regulacyjne i proces wprowadzania produktu na rynek amerykański.
  • Jakich pułapek należy unikać przy wprowadzaniu produktu na rynek po raz pierwszy?
  • Jak może zmienić się środowisko regulacyjne w USA w zależności od wyniku wyborów prezydenckich?
  • W jaki sposób ESG zmienia strategię?

17:00

Strategie pozyskiwania kapitału w USA dla polskich firm farmaceutycznych i biotechnologicznych

  • Gdzie inwestują amerykańscy inwestorzy z branży life sciences?
  • Najlepsze praktyki dla polskich spółek, które chcą skutecznie pozyskać kapitał w USA, m.in. poprzez dostęp do amerykańskich rynków kapitałowych.
  • Plusy i minusy różnych opcji pozyskiwania kapitału.
  • Polskie kwestie prawne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę, próbując przyciągnąć amerykańskich inwestorów.

18:30

Wine tasting by Wine Avenue

Winna podróż do Włoch, region Valpolicella Classico.

Prelegenci:

 

David Rosenthal
Partner w Dechert

David Rosenthal, współkierujący praktyką Life Sciences w kancelarii Dechert i były współkierujący globalną praktyką rynków kapitałowych, reprezentuje publiczne i prywatne korporacje, banki inwestycyjne i firmy venture capital koncentrujące się na obszarze life sciences, m.in. urządzeniach medycznych, technologii i innych rozwijających się sektorach tej branży. Reprezentuje klientów w transakcjach finansowania korporacyjnego, doradzając emitentom i bankom inwestycyjnym w publicznych i prywatnych ofertach kapitału własnego i dłużnego, w tym IPO, ofertach wtórnych, poufnych ofertach publicznych (CMPO), finansowaniu at-the-market (ATM), zarejestrowanych ofertach bezpośrednich i PIPE, a także funduszach zalążkowych i finansowaniu venture capital na późniejszych etapach. Ma również szczególne doświadczenie w doradzaniu zagranicznym emitentom prywatnym w zakresie migracji i notowań na amerykańskich giełdach papierów wartościowych.

 

Seth Ray
Partner w Dechert

Seth Ray jest niezwykle doświadczonym prawnikiem zajmującym się regulacjami Agencji Żywności i Leków (FDA). Koncentruje się na doradztwie w kwestiach związanych z regulacjami FDA, papierami wartościowymi, odpowiedzialnością za produkt i masowymi deliktami oraz własnością intelektualną dla klientów firmy. Posiada doświadczenie w szeregu kwestii regulacyjnych FDA, obejmujących leki, produkty biologiczne i urządzenia medyczne (np. wymogi zatwierdzania leków, etykietowanie leków, reklama/promocja leków na receptę i urządzeń, kwestie badań klinicznych, bezpieczeństwo leków, regulacje dotyczące produktów biologicznych oraz egzekwowanie/zgodność z przepisami FDA). Jest uznanym ekspertem w dziedzinie reklamy/promocji leków i urządzeń na receptę i służył jako biegły sądowy w tej i innych kwestiach regulacyjnych FDA w kilku sporach sądowych. Przez 24 lata był jednym z najwyższych rangą prawników i menedżerów w Biurze Głównego Radcy Prawnego FDA.

 

Patrick Lyons
Partner w Dechert

Patrick Lyons kieruje zespołem międzynarodowych rynków kapitałowych w Dechert w Londynie i jest członkiem Komitetu Zarządzającego firmy w Dubaju. Jego praktyka koncentruje się na transgranicznych rynkach kapitałowych i finansach korporacyjnych, w szczególności na sprawach dotyczących rynków wschodzących. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, Patrick Lyons kieruje obsługą szeregu transakcji na rynkach kapitałowych, w tym emisjami obligacji państwowych, quasi-państwowych i korporacyjnych emisji długu i kapitału oraz transakcjami zarządzania zobowiązaniami. Uznany przez Legal 500 UK, 2024 za „wiodącą osobę” na rynkach wschodzących, reprezentuje emitentów i gwarantów emisji obligacji państwowych, korporacyjnych i bankowych.

 

Anna Tomczyk
Partner w Dechert

Anna Tomczyk reprezentuje emitentów i subemitentów w publicznych i prywatnych ofertach papierów wartościowych, w tym w pierwszych ofertach publicznych, kolejnych ofertach i wtórnych ofertach publicznych, a także w ofertach na podstawie Reguły 144A i ofert na bazie Regulacji S. Anna doradza również spółkom z sektora finansowego. Doradza również spółkom w zakresie fuzji i przejęć, ładu korporacyjnego, sprawozdawczości okresowej oraz regulacji i zgodności z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych. Doradza klientom z wielu branż, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru life sciences.

 

Dean Griffiths
Dyrektor zarządzający w ClearView Healthcare Partners

Dean Griffiths jest członkiem zespołu zarządzającego w ClearView Healthcare Partners. Dean ma ponad 15-letnie doświadczenie handlowe i badawcze w dziedzinie biotechnologii, farmaceutyków i urządzeń medycznych. Współpracował z zespołami kierowniczymi wyższego szczebla w firmach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, budując skuteczne strategie i możliwości korporacyjne, handlowe i badawczo-rozwojowe. Ma szerokie doświadczenie we wspieraniu firm w opracowywaniu strategii dotyczących aktywów, portfela i strategii korporacyjnych, począwszy od strategii rozwoju obszaru terapeutycznego po rozwój platform terapii genowej i wsparcie transakcyjne. Ponadto posiada rozległe doświadczenie w globalnym krajobrazie komercyjnym w zakresie terapii, diagnostyki i technologii cyfrowych. Przed dołączeniem do ClearView, Dean Griffiths przez ponad 10 lat pracował w konsultingu w dziedzinie life sciences, prowadząc badania akademickie w zakresie biologii komórek macierzystych, epigenetyki, sterowania kodem DNA i nowotworów. Dean uzyskał tytuł doktora w dziedzinie biologii komórek macierzystych na Uniwersytecie w Edynburgu oraz tytuł licencjata (z wyróżnieniem) w dziedzinie genetyki molekularnej w King’s College w Londynie.

 

Michael A. Margolis
Senior Managing Director, Oppenheimer & Co.

Michael A. Margolis, R.Ph. jest starszym dyrektorem zarządzającym Oppenheimer, współkierownikiem działu opieki zdrowotnej i szefem działu bankowości inwestycyjnej w dziedzinie life sciences. Jest również specjalnym doradcą OPY Acquisition Corp., która zapewnia doradztwo i dostęp do rozległej sieci kontaktów kadry kierowniczej firm z branży opieki zdrowotnej oraz relacji po stronie kupujących. Michael ma ponad 25-letnie doświadczenie w sektorze life sciences, w tym ponad 16 lat jako bankier inwestycyjny. Przed dołączeniem do Oppenheimer, Michael pracował jako szef bankowości inwestycyjnej w sektorze opieki zdrowotnej w Roth Capital Partners oraz jako dyrektor zarządzający w Merriman Curhan Ford Group. Zanim został bankierem inwestycyjnym, Michael pracował w branży farmaceutycznej na kilku stanowiskach w Novartis Pharmaceuticals, w tym jako dyrektor w grupie Global Business Development and Licensing oraz w Eli Lilly jako starszy przedstawiciel farmaceutyczny. Pracował również jako analityk w Ursus Capital. Michael A. Margolis jest zarejestrowanym farmaceutą i posiada tytuł M.B.A. w dziedzinie finansów uzyskany na New York University’s Stern School of Business oraz tytuł farmaceuty uzyskany na Rutgers University, College of Pharmacy.

 

Piotr Szelenbaum
Radca prawny, Partner w LSW

Piotr Szelenbaum jest uznanym polskim prawnikiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym głównie w międzynarodowych kancelariach prawnych, gdzie pełnił m.in. funkcję lokalnego i międzynarodowego partnera. W swojej praktyce Piotr koncentruje się na prawie korporacyjnym, a w szczególności na projektach typu M&A oraz transakcjach na rynku kapitałowym. Piotr specjalizuje się w (i) obsłudze transakcji M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, (ii) transakcjach na rynkach kapitałowych (pierwotne i wtórne oferty publiczne, przetargi publiczne, dual-listings, przymusowy wykup, sprzedaż w ramach przyspieszonego budowania księgi popytu); (iii) prawie korporacyjnym oraz (iv) zagadnieniach korporacyjnych odnoszących się do podmiotów działających na rynku kapitałowym (spółki publiczne).

 

Filip Badziak
Adwokat, Partner w LSW

Filip Badziak jest specjalistą w dziedzinie bankowości transakcyjnej, finansów i doradztwa w zakresie wszelkiego rodzaju pożyczek B2B, restrukturyzacji zadłużenia i umów zabezpieczeń. Od ponad 10 lat doradza zarówno kredytodawcom, jak i kredytobiorcom w zakresie finansowania fuzji i przejęć związanych z finansowaniem lawerowanym. Doradzał również w zakresie rządowych instrumentów wsparcia zadłużenia oraz restrukturyzacji zadłużenia. W szczególności specjalizuje się w finansowaniu standardowym LMA oraz doradztwie w zakresie standardowej dokumentacji dla kredytodawców.

 

Zarejestruj się tutaj.