Członkowie zespołu LSW doradzali Brookfield Infrastructure przy przejęciu operatora centrów danych Data4 od AXA IM.

Data4 to jeden z największych operatorów i inwestorów na rynku centrów danych w Europie. Zarządza 25 centrami danych we Francji, Włoszech i Hiszpanii, a także realizuje projekty w Polsce i Niemczech.

W Polsce posiada 4 centra danych na obrzeżach Warszawy. Do jej klientów należą operatorzy chmury, firmy technologiczne i międzynarodowe korporacje.

Brookfield Infrastructure zarządza aktywami o wartości około 800 mld USD, a AXA IM aktywami o wartości ponad 186 mld EUR.

Inwestycja Brookfield Infrastructure to mocne wejście na europejski rynek centrów danych, który w nadchodzących latach doświadczy znacznego wzrostu znaczenia w perspektywie globalnej.

W połączeniu z niedawnym przejęciem Compass Datacenters, amerykańskiego operatora centrów danych, Brookfield Infrastructure Partners będzie właścicielem i operatorem jednej z największych globalnych platform centrów danych, o łącznej mocy ponad 485 MW, z dalszym globalnym wzrostem do 1,25 gigawata mocy.

W transakcji dotyczącej polskiego rynku, Brookfield doradzali prawnicy LSW, w tym Aleksandra Polak (Partner ds. fuzji i przejęć), Filip Badziak (Partner doradzający w kwestiach finansowych) oraz Marcin Huczkowski (Partner doradzający w kwestiach danych i własności intelektualnej)*.

*Aleksandra, Filip i Marcin doradzali przy transakcji w strukturach poprzedniej kancelarii.

W LSW nadchodzą duże zmiany. Śledź naszą stronę internetową i profil na LinkedIn, aby być na bieżąco.