Branża

Kreatywna i twórcy

Doradzamy pomysłodawcom i wykonawcom dzieł oraz twórcom, których dobra niematerialne wymagają zabezpieczenia i ochrony prawnej.

Obsługujemy producentów filmowo-telewizyjnych, organizatorów konkursów i gier losowych oraz organizatorów imprez kulturalnych i sportowych.

Naszymi Klientami są także wydawnictwa muzyczne, książkowe i prasowe, architekci, graficy, fotografowie.

Współpracujemy z podmiotami ze świata show-businessu i rozrywki, do grona których należą w szczególności: aktorzy, artyści, piosenkarze, instrumentaliści, zespoły muzyczne, modele, jak również agenci wyżej wymienionych osób. 

Zapewniamy kompleksową obsługę wydarzeń medialnych, imprez masowych oraz koncertów i festiwali (zarówno polskich, jak i zagranicznych).

Pomagamy w szczególności branży kreatywnej w bezpiecznym prowadzeniu biznesu, wspierając prawnie twórców w ich codziennej działalności.

Chcemy rozwijać branżę kreatywną dzieląc się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Cenimy sobie ludzi kreatywnych, dlatego świadczy pomoc prawną na rzecz: agencji reklamowych i Public Relations, domów mediowych, agencji eventowych, firm PR-owych, studiów DTP, agencji interaktywnych i internetowych, a także innych współtwórców materiałów reklamowych oraz organizacji działających w branży reklamowej.

W DNA naszej organizacji wpisane są innowacyjność i nieszablonowe podejście

LSW
Kajko i Kokosz

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać EGo FILM w codziennych prawnych wyzwaniach projektu.

 

LSW po raz kolejny miała przyjemność pomagać w projekcie realizowanym dla Netflixa.

Zespół LSW w składzie: Maciej Kubiak, Katarzyna Ciepiela – Cebula, Michał Krysik, Hanna Marcinkiewicz, Piotr Nikołajuk i Konrad Wyszyński.

Sędziowie pod presją

LSW od samego początku wspiera pro bono projekt producenta – Lollipop Films i stających za nim twórców Kacpra Lisowskiego oraz Iwonę Harris.

 

„Sędziowie pod presją” to pełnometrażowy film dokumentalny o represjach wobec polskich sędziów. Bohaterami są sędziowie, prawnicy i obywatele zaangażowani w obronę praworządności w Polsce. To film, który pokazuje zderzenie człowieka z systemem. Uświadamia, ile może kosztować trzymanie się zasad i nonkonformizm w relacji z władzą. Przedstawia losy ludzi, którzy chcieli jedynie uczciwie wykonywać swój zawód a okoliczności spowodowały, że stali się symbolami walki o wolne sądy i praworządność.

Zespół zaangażowany: Maciej Kubiak, Hanna Marcinkiewicz oraz Katarzyna Ciepiela-Cebula.

W ciemności– polski kandydat do Oscara

Dla polskiego koproducenta, Studia Filmowego Zebra, LSW prowadziła kompleksową obsługę prawną polsko-kanadyjsko-niemieckiej koprodukcji filmowej pod tytułem “W ciemności” („In Darkness”) w reżyserii Agnieszki Holland.

 

W 2012 roku film był nominowany do Oskara w kategorii filmu nieanglojęzycznego. W ramach tego projektu prawnicy LSW negocjowali między innymi umowę koprodukcyjną, zasady recoupmentu, umowę z reżyserem, umowę na światową dystrybucję filmu, umowę z collective agentem, jak również przygotowywał umowy z aktorami i realizatorami oraz weryfikowali dokumenty składające się na tzw. chain of title. Służyli również bieżącym doradztwem polskiemu producentowi w różnych kwestiach prawnych związanych z procesem developmentu, produkcji i postprodukcji filmu oraz jego eksploatacją.