Specialization

Capital market

Profesjonalne doradztwo oraz świadczenie kompleksowych usług w zakresie prawa korporacyjnego to nasza codzienna praca. Prawo dla biznesu i kompleksowa obsługa inwestycji to nasza specjalność.

Świadczymy na rzecz Klientów usługi dotyczące obsługi transakcji, przygotowujemy umowy i analizy. Klientów wspieramy również w restrukturyzacjach,  wprowadzaniu spółek na giełdę,  na wszystkich etapach tego procesu.

Mamy ponad 20 lat doświadczenia w prawnej obsłudze transakcji biznesowych dla małych, średnich i dużych firm, włącznie z międzynarodowymi korporacjami i funduszami inwestycyjnymi.

Doradzamy Klientom przy realizacji ich celów biznesowych, tworzeniu struktur kapitałowych, planach rozwoju biznesu oraz w zakresie fuzji i przejęć.

Znajomość kluczowych sektorów gospodarki sprawia, że nasi Klienci zyskują nie tylko doradcę prawnego, ale również partnera strategicznego, który dostarcza rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i może zapewnić interdyscyplinarne wsparcie na każdym etapie transakcji.

LOANDO Group

Zespół LSW doradzał dotychczasowym właścicielom LOANDO Group – Tymon Zastrzeżyński i Maciej Suwik w procesie sprzedaży udziałów na rzecz Akredo Sp. z o. o. – spółki działającej w ramach międzynarodowej grupy CLAR. Przedmiotem transakcji były udziały w 10 podmiotach tworzących Loando Group, w tym 6 polskich oraz 4 zagranicznych.

 

Nasze doradztwo obejmowało kompleksowe wsparcie prawne po stronie sprzedających, w tym negocjowanie dokumentacji transakcyjnej oraz dokumentacji zabezpieczeń.

LOANDO Group prowadzi działalność w zakresie porównywarek pożyczek online oraz tworzy globalny ekosystem innowacyjnych firm i start-upów zajmujących się nowymi technologiami, fintechem oraz digital marketingiem.

Zespół zaangażowany: Krzysztof Laskowski, Magdalena Frąckowiak, Michał Klimowicz.

4growth VC

Zespół LSW doradza 4growth VC w procesie inwestycji 10 mln zł w polski med-tech Saventic Health, w koinwestycji z NCBR Investment Fund ASI S.A.

 

Kancelaria LSW była zaangażowana w proces transakcyjny na każdym z etapów. W zakres prac wchodziły: przeprowadzenie badania due diligence spółki, udział w procesie negocjacji oraz przygotowanie kompleksowej dokumentacji transakcyjnej.

Zespół zaangażowany: Krzysztof Laskowski, Magdalena Frąckowiak, Jerzy Jan Łopatyński, Paulina Rudowicz-Jastrzębska, Maciej Dudek, Edyta Niemyska, Emil Tomaszewski.

Montis Capital

Zespół LSW doradzał funduszowi Montis Capital w rundzie inwestycyjnej Proteon Pharmaceuticals, w ramach której spółka pozyskała łącznie 21 miliony EUR.

 

Nasze doradztwo obejmowało kompleksowe wsparcie prawne po stronie Montis Capital w tym badanie prawne spółki, wsparcie w procesie negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz w zakresie uzyskania zgód korporacyjnych funduszu. Pozostałymi inwestorami biorącymi udział w rundzie byli m.in. Nutreco, Aqua-Spark, PFR Life Science i Seventure.

Proteon Pharmaceuticals to polska firma biotechnologiczna rozwijającą technologię bakteriofagową, której celem jest ograniczenie stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt i ryb.

Montis Capital jest funduszem venture capital działającym w ramach programu PFR Otwarte Innowacje. Lukasz Dziekonski Tomasz Poninski i Wojtek Szwankowski dziękujemy za zaufanie i kolejny wspólny projekt!

Stronom transakcji dziękujemy za dobrą współpracę.

Zespół zaangażowany: Krzysztof Laskowski, Paulina Rudowicz-Jastrzębska, Maciej Marczewski.