W tym miejscu umieścimy informację o połączeniu kancelarii. Lorem Ipsum dolor sit amet. Zobacz więcej

W tym miejscu umieścimy informację o połączeniu kancelarii. Lorem Ipsum dolor sit amet. Zobacz więcej

W tym miejscu umieścimy informację o połączeniu kancelarii. Lorem Ipsum dolor sit amet. Zobacz więcej

Twoja kancelaria prawna

w Warszawie
Adwokat

Katarzyna Lejman

Katarzyna specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i prawie cywilnym. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych – reprezentuje zarówno duże podmioty gospodarcze, jak i osoby fizyczne, w tym twórców

W swojej praktyce mierzy się zarówno z tematyką naruszenia dobrego imienia oraz renomy przez prasę i konkurentów rynkowych reprezentowanych osób, jak i naruszeniami praw autorskich i prawa do firmy.

W zakresie jej doświadczeń leżą również skomplikowane spory sądowe pomiędzy przedstawicielami branży reklamowej i mediowej.

Wspólnik / Adwokat

Maciej Kubiak

Specjalizuje się w ochronie prawa własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego, a także w zakresie prawa mediów, filmowego i prasowego, IT i nowych technologii, reklamy i konkurencji oraz ochrony dóbr osobistych.

Reprezentuje Klientów w złożonych sporach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej oraz w sprawach gospodarczych. 

Zrealizował kilkadziesiąt projektów obsługi prawnej produkcji filmowo-telewizyjnych, w tym wysokobudżetowych koprodukcji międzynarodowych.

Branże

Dowiedz się więcej o branżach, w których się specjalizujemy.
Branża kreatywna
i twórcy
Nowe technologie

i e-commerce
Marketing i reklama

(Retail/B2C)
Rynek medyczny

i life science
Media

i ochrona renomy
Przemysł, nieruchomości

 i infrastruktura
Private equity
i
Venture capital
Sport
Biznes

i rodzina

Nasze specjalizacje

Własność Intelektualna

Obszar własności intelektualnej to nasza specialitè de la maison. Od lat specjalizujemy się w ochronie własności intelektualnej.

Pracujemy dla znanych producentów filmowych i telewizyjnych, największych firm z branży reklamy i marketingu, domów mediowych, producentów treści wideo, agencji eventowych i organizatorów wielkich przedsięwzięć artystycznych, a także dla twórców i artystów.

Poza branżą kreatywną nasi Klienci to w dużej części znane marki i korporacje, dla których zarządzanie i ochrona marki, uczciwej konkurencji i nowych technologii stanowi istotny element codziennej rzeczywistości biznesowej.

Dla naszych Klientów negocjujemy i przygotowujemy umowy, reprezentujemy ich w sporach sądowych, arbitrażowych i mediacjach, pomagamy przeprowadzać skomplikowane transakcje.

Opiniujemy przedsięwzięcia artystyczne, technologiczne, eventowe czy marketingowe, pomagając zrealizować najbardziej innowacyjne projekty.

    Skontaktuj się z nami

    Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.
    Dane kontaktowe

    Warszawa