Specjalizacja

Prawo pracy

Profesjonalne podejście do wykonywanych zadań oraz wieloletnie doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Wspieramy Klientów we wszystkich przedsięwzięciach związanych z prawem pracy w biznesie – od negocjowania umów i kontraktów managerskich, przez negocjacje ze związkami zawodowymi, po rozwiązywanie sporów w sądzie pracy.

Doradzamy zarówno menadżerom, jak i pracodawcom w następujących obszarach: polityki i regulaminów dla pracodawców, w tym regulaminy pracy i wynagradzania, procedury antymobbingowe, antydyskryminacyjne i dyscyplinarne, rozpatrywania skarg, umowy o świadczenie usług doradczych, umowy o pracę; zwolnienia, stosunki między pracodawcą a pracownikami oraz kwestie zbiorowe, a także ochrona interesu firm poprzez umowy o zakazie konkurencji i umowy o zachowaniu poufności; negocjacje kontraktowe w sytuacji zatrudniania lub zwolnienia pracownika; problemy związane z zatrudnieniem, które powstają w przypadku transakcji korporacyjnych, przejścia zakładu pracy, reorganizacji oraz outsourcingu, roszczenia pracowników przed sądami pracy i przed Sądem Najwyższym.

Nasza praktyka obejmuje również sprawy dotyczące najważniejszych sfer życia, którym towarzyszą duże emocje tj. sprawy rodzinne takie jak sprawy o rozwód, określenie sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej, pozbawienie, zawieszenie i ograniczenie wykonywania władzy rodzicielskiej, ustalenie i zakazanie kontaktów z dzieckiem, rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka i in. Kancelaria adwokacka LSW świadczy również usługi w zakresie ochrony mienia Klienta prowadząc sprawy o podział majątku.