Aleksandra Polak

  • O mnie
W LSW

Aleksandra jest adwokatem z bogatym doświadczeniem transakcyjnym. Doradza w transakcjach typu big-ticket, zagadnieniach z zakresu Private Equity i Venture Capital, sporach korporacyjnych, ładzie korporacyjnym oraz ESG.

Fuzje i przejęcia (M&A) / Doradztwo korporacyjne

Aleksandra na co dzień doradza klientom w zakresie zarówno ich bieżącej działalności, jak i transakcji M&A. Doradza sprzedającym i kupującym w transakcjach dotyczących 100% udziałów,  a także większościowych i mniejszościowych inwestycji. Specjalizuje się w transakcjach technologicznych i inwestycjach międzynarodowych spółek oraz funduszy w spółki polskie.

Venture Capital

Aleksandra pracuje zarówno dla polskich, jak i międzynarodowych funduszy Venture Capital, a także dla założycieli startupów w ich rundach inwestycyjnych, oraz wyjściach z inwestycji.

Private Equity

Aleksandra zajmuje się doradztwem lokalnym i międzynarodowym funduszom Private Equity (głównie z sektora nowych technologii) w zakresie inwestycji, przejęć i zbycia spółek.

ESG

Aleksandra specjalizuje się także w kwestiach ESG, doradzając klientom w zakresie wdrażania zrównoważonych praktyk biznesowych. Jest autorką licznych publikacjach na temat implementacji zasad ESG w przedsiębiorstwie. Dodatkowo, jako uznany ekspert ESG aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych i panelach dyskusyjnych. Ponadto zespół kierowany przez Aleksandrę został doceniony przez Legal 500 Green Guide: EMEA, jako jeden z 6 zespołów prawnych w całej Polsce.

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz MBA na Imperial College London. Studiowała również American Law na Columbus School of Law Washington DC oraz International Law na Radboud Universiteit Nijmegen w Holandii. Członkini Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Dwukrotnie wyróżniona przez Legal500 jako Next Generation Partner w REKOMENDACJE 2018 i 2019, a także jako Recommended lawyer 2021, 2022, oraz 2023.

W czym mogę pomóc?

    Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.
    Aleksandra Polak