Jerzy Łopatyński

Prawnik
  • O prawniku
  • Publikacje
W LSW

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prawa handlowego, cywilnego, a także prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Wspiera klientów w zakresie kompleksowej obsługi prawnej spółek prawa handlowego, w szczególności w projektach dotyczących zawiązywania, likwidacji, przekształceń, połączeń i podziałów spółek handlowych.  Wspiera naszych Klientów z branży VC w transakcjach inwestycyjnych – zarówno podczas negocjacji dokumentacji transakcyjnej, jak i jej sporządzania. Bierze udział w negocjacjach umów oraz prowadzeniu rozmów z kontrahentami naszych Klientów. Prowadzi kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych zarówno w zakresie spraw bieżących jak i przy wymagających projektach. Współuczestniczy w sprawach, gdzie wymagana jest reprezentacja klientów w postępowaniach spornych, w tym w szczególności w sprawach gospodarczych.

Do zakresu jego doświadczeń przynależy również udział w wielu sprawach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. W ramach działalności pro bono zajmował się bieżącym doradztwem prawnym dla fundacji oraz stowarzyszeń.

Przed LSW

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów wolontariusz Fundacji Courtwatch, zajmującej się monitoringiem pracy sądu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał odbywając praktyki w renomowanej warszawskiej kancelarii oraz pracując w dziale korporacyjnym jednej z warszawskich kancelarii.

Rozwiń opis

    Napisz do prawnika