Mateusz Gruszczyński

  • O mnie
W Katowicach

Radca prawny od roku 2011. Początkowo pracował jako in house lawer w firmach z branży energetycznej oraz publikował w Internecie artykułów z zakresu prawa podatkowego. Uzyskał również licencję zarządcy nieruchomości.

Zajmował się stałą, kompleksową obsługą dużej spółki z branży stalowej. Prowadził bardzo duże spory związane z realizacją inwestycji budowlanych na EURO 2012. Specjalizuje się w sprawach dotyczących nieruchomości, prawie korporacyjnym i podatkowym. Przeprowadzał badania due diligence nieruchomości i spółek.

Doradztwo dotyczące nieruchomości: badanie stanów prawnych, rozwiązywanie sporów sąsiedzkich, znoszenie współwłasności, obsługa transakcji i inwestycji budowlanych dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Stała obsługa spółek z branży energetycznej, stalowej i zarządzania nieruchomościami. Prowadzenie sporów sądowych obsługiwanych podmiotów. Doradztwo w zakresie zakładania i przekształcenia podmiotów gospodarczych z uwzględnieniem optymalizacji zobowiązań podatkowych.

Mateusz Gruszczyński
W czym mogę pomóc?