Michał Klimowicz

Adwokat nie jest od tego, żeby Klienta osądzać. Naszym zadaniem jest mu pomagać – John Grisham

  • O mnie
  • Publikacje
W LSW

Wspiera zespół LSW w projektach związanych z obsługą prawną spółek prawa handlowego oraz transakcjami fuzji i przejęć. W orbicie jego zainteresowań pozostają również kwestie związane z opodatkowaniem spółek prawa handlowego.

Doradzał klientom LSW w licznych procesach inwestycyjnych, m.in. grupie inwestorów indywidualnych dokonujących inwestycji w jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek prowadzących działalność w zakresie produkcji i dystrybucji wideo w internecie. Nie obce są mu również projekty w zakresie finansowania przedsiębiorstw, m.in. w ramach emisji obligacji.

Michał realizował szereg projektów przekształceń i połączeń spółek prawa handlowego, m.in. z branży produkcji telewizyjnej, agencji reklamowych i PR, badania opinii publicznej oraz przemysłu ciężkiego. Zróżnicowane obszary działalności klientów LSW pozwoliły mu zwrócić uwagę na szczególne regulacje i wymagania w procesach obsługi prawnej stosujące się do podmiotów działających w poszczególnych branżach.

Michał świadczył również usługi doradztwa na rzecz podmiotów ze świata sportu. Brał m.in. udział w procesie zakupu i sprzedaży klubu piłkarskiego Legia Warszawa, jak również doradzał kompleksowo w procesie zakładania spółki akcyjnej prowadzącej Sekcję Koszykówki Legii Warszawa. Doradzał ponadto w procesie założenia spółki z o.o. prowadzącej jeden z czołowych w Polsce zespołów e-sportu, co wymagało m.in. uczestnictwa i prowadzenia negocjacji pomiędzy poszczególnymi wspólnikami w zakresie ładu korporacyjnego spółki.

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przed rozpoczęciem współpracy z LSW zdobywał doświadczenie w jednej z największych polskich kancelarii prawnych oraz w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Laureat programu stażowego Program Kariera organizowanego corocznie przez LSW oraz Polską Radę Biznesu. W 2013 roku został wpisany na listę aplikantów adwokackich prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. Tytuł adwokata uzyskał w 2016 roku.

 

W czym mogę pomóc?

    Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.
    Michał Klimowicz