Paweł Baran

Radca prawny
 • O prawniku
 • Publikacje
 • Szkolenia
W LSW

W celu opracowania najefektywniejszych rozwiązań, łączy zdobyte przez siebie doświadczenie z wielu dziedzin.

Pomaga mu to w rozwiązywaniu skomplikowanych przypadków. W jego praktyce, często pojawiają się sprawy o niepowtarzalnym i precedensowym charakterze. Wiele z nich ma charakter transgraniczny. Jednakże w jego ocenie, każdy – nawet najbardziej trudny przypadek – można rozwiązać za pomocą prostych, lecz celnych i dedykowanych środków.

Uczestniczy w bieżącej obsłudze projektów inwestycyjnych oraz prowadzeniu sporów sądowych na terenie całego kraju. Posiada doświadczenie w negocjowaniu i tworzeniu kontraktów handlowych oraz wdrażaniu dokumentacji. Doradza klientom w zakresie realizacji nowych przedsięwzięć gospodarczych, w tym z zakresu transportu, przemysłu ciężkiego i sektora finansowego.

Ma wieloletnie doświadczenie w ustanawianiu zabezpieczeń zobowiązań umownych oraz przy transakcjach fuzji i przejęć.

Posiada także bogate doświadczenie z zakresu prawa własności intelektualnej, ochrony dóbr osobistych i prawa sportowego. Stale angażuje się w projekty pro publico bono oraz wsparcie podmiotów trzeciego sektora – fundacji i stowarzyszeń.

Przed LSW

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

W trakcie studiów uczestniczył w Szkole Prawa Brytyjskiego oraz był aktywnym członkiem zarządu Koła Prawa Własności Intelektualnej „IP”. Doświadczenie zawodowe zdobywał w dziale prawnym międzynarodowej spółki mediowej, zajmującej się wydawaniem prasy oraz warszawskiej kancelarii prawnej.

Rozwiń opis
 • „Why invest in Poland” - Walter Herz
  • 29 czerwca 2022
 • "E-sport: kwestie prawne. Możliwości oraz ograniczenia dla rozwoju branży e-sportowej w świetle obowiązujących przepisów" - PIXEL CONNECT 2018
  • 7 czerwca 2018

  Napisz do prawnika