Piotr Leonarski

  • O mnie
W LSW

Piotr specjalizuje się w prawie podatkowym. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi (w szczególności podatkiem od towarów i usług), sporach podatkowych, kwestiach podatkowych związanych z fuzjami i przejęciami oraz podatku od nieruchomości.

Podatki

Piotr doradza klientom z różnych sektorów w bieżących sprawach podatkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach doradztwa podatkowego oraz w międzynarodowej kancelarii prawnej. Był również wewnętrznym ekspertem podatkowym w jednej z największych polskich instytucji finansowych, gdzie zajmował się zagadnieniami związanymi z VAT i podatkiem od nieruchomości. Piotr pracował również w polskim Ministerstwie Finansów, gdzie zajmował się współpracą międzynarodową w zakresie podatku VAT oraz uczestniczył w posiedzeniach grup roboczych UE zajmujących się zagadnieniami VAT.

Fuzje i przejęcia (M&A) / Nieruchomości

Piotr doradzał w zakresie podatkowych aspektów w wielu transakcjach fuzji i przejęć oraz transakcjach nieruchomościowych, a także strukturyzacji podatkowej transakcji.

ESG

Piotr wspiera klientów dążących do zrównoważonego i społecznie odpowiedzialnego biznesu. Doradza w opracowywaniu podatkowych strategii ESG, identyfikowaniu odpowiednich zobowiązań oraz w dostosowywaniu organizacji do zmieniających się norm i oczekiwań związanych z odpowiedzialnością społeczną.

W czym mogę pomóc?

    Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.
    Piotr Leonarski