Piotr Szelenbaum

  • O mnie
W LSW

Piotr jest uznanym polskim prawnikiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym głównie w międzynarodowych kancelariach prawnych, gdzie pełnił m.in. funkcję lokalnego i międzynarodowego partnera. W swojej praktyce Piotr koncentruje się na prawie korporacyjnym, a w szczególności na projektach typu M&A oraz transakcjach na rynku kapitałowym.

Rynki kapitałowe / M&A

Piotr specjalizuje się w (i) obsłudze transakcji M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, (ii) transakcjach na rynkach kapitałowych (pierwotne i wtórne oferty publiczne, przetargi publiczne, dual-listings, przymusowy wykup, sprzedaż w ramach przyspieszonego budowania księgi popytu); (iii) prawie korporacyjnym oraz (iv) zagadnieniach korporacyjnych odnoszących się do podmiotów działających na rynku kapitałowym (spółki publiczne).

Główną bazę klientów Piotra stanowią duże i średnie polskie spółki publiczne działające w sektorach finansowym (FIG), Private Equity, Venture Capital, technologicznym, infrastrukturalnym, energetycznym i chemicznym. Dla tych klientów Piotr zrealizował kilka precedensowych projektów, w tym pierwszy dual listing w Polsce, pierwszy dual-listing polskiej spółki na giełdzie we Frankfurcie oraz kilka precedensowych wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na giełdzie w Warszawie.

Piotr pracował również jako General Counsel w wiodącej polskiej firmie produkującej gry, zapewniając wsparcie prawne przy wejściu spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W czym mogę pomóc?

    Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.
    Piotr Szelenbaum